מעגל הטורקיז - מספרי הסיפורים

מי אינו אוהב לשמוע סיפורים?

הסיפורים עונים על צורך רב עוצמה החבוי בכולנו, והם כלי ומתנה שעוזרים לנו להבין ולהטמיע את העולם. הם אלה שמלווים אותנו לממלכת השינה, הם החומר שממנו עשויים החלומות שלנו, הם שנותנים לנו כוח במפגשינו עם קשיי החיים (אם רק נדע לספר לעצמנו את הסיפור הנכון...).

 

מוזמנים לצפות בסיפורים לילדים מאוהל המספרים: סיפורים לילדים ממעגל הטורקיז במעלה צביה

 

מעגל הטורקיז הוא גוף בינלאומי של מספרי סיפורים שמרכזו במעלה צביה. מעגל הטורקיז עוסק באמנות הסיפור הטבעי כדרך המלווה ומעשירה את ההתפתחות האישית ומחזירה פשטות בעולם מסתבך ומתערפל. דרך הסיפור אוספת איכויות של שמחה, חדות אבחנה, תקווה, ריפוי, אנושיות, חכמת העבר והעתיד ועוד איכויות רבות אחרות אשר מחכות להצטרף לאדם ולעזור לו בדרכו במבוך החיים. 

גישת מעגל-הטורקיז מתייחסת למספר כאל בעל שליחות חברתית, ואל הסיפור כאל תרופה. תפיסתנו היא שהסיפור עצמו אינו "קדוש" וניתן לשנות אותו, להתאים אותו ואף ליצור אותו אד-הוק על פי צרכיהם של המאזינים בסיטואציה הספציפית. 

במעגל הטורקיז, לאקולוגיה הנוצרת במפגש בין המספר ובין הקהל יש חשיבות רבה: המספר אינו "שחקן" או "מופיען" אלא דמות שקשובה לקהל ולצרכיו ומסייעת ליצירת מעבר מן השכיח האפרורי לעולמות של תקווה וצבע, בהם כל אדם יכול להיפתח, לזרום ולהגיב בתבונה וברגישות. 

עולמו של המספר הוא עשיר ורבגוני ויש בו אלפי רבדים: החל מהיכרות בסיסית עם סוגים שונים של סיפורים ותפקידם וכלה ביכולת "לקרוא" אקולוגיות או אטמוספירות ולדעת להגיב לאיתותים הזעירים של הנוכחים.

 
 

 

האקולוגיה שבה מסופר הסיפור חשובה לא פחות מהסיפור עצמו… אוהל המספרים, שכינוי החיבה שלו הוא "קורת-רוח" , או באנגלית "Con-Tent" יושב במעלה צביה בחורשת עצים ולצלילי הסיפור מתלווים רחשים מן הטבע: רשרוש העצים, קריאות הברווזים ושירת הציפורים. זהו אוהל מיוחד, חמים ועגול, עשוי מחומרים טבעיים ובו כריות ושטיחים המאפשרים אווירה של חמימות אנושית ושיתוף. 

מוזמנים לצפות בסיפורים לילדים מאוהל המספרים: סיפורים לילדים ממעגל הטורקיז במעלה צביה

למפגשי סיפורים, קורסים וסדנאות

מוזמנים ליצור קשר עם קרני 04-6619146  zorkarni@gmail.com