תבנית החינוך המוזהב

 במעלה צביה פועלת מערכת חינוך ייחודית כרצף חינוכי מגיל שנה ועד גיל 15, מפעוטונים ועד כיתה ט'.

בשנותיו הראשונות של הישוב הוקמו בו פעוטונים וגני ילדים לילדי הישוב, ופותחה מערכת חינוך המתבססת על הערכים המשותפים: הכרה בייחודיות של כל ילד, פתיחת ערוצים לתחומי עניין מגוונים, עידוד של שיתופי פעולה בתחומים שונים, ועוד.  לאור הצלחת המערכת החינוכית לגיל הרך בעקבות ביקוש של הורים מהסביבה הוקם בית הספר. מאז 1997 פועלת בישוב "תבנית החינוך המוזהב" - מערכת חינוכית מוכרת על ידי משרד החינוך. "תבנית החינוך המוזהב" מהווה כיום רצף חינוכי שלם הכולל פעוטון וגני ילדים לגילאי שנה עד גיל 6-7, ובית ספר יסודי וחטיבה בוגרת לכיתות א' - ט'.

תבנית החינוך המוזהב שואפת להקנות ערכים וכלים ללמידה עצמאית, תוך מתן מרחב ודגש לאיכויות אנושיות הטמונות בכל ילד וילדה ומחכות להזדמנות לפרוץ, לגדול ולהתפתח, לצד הכנתם של התלמידים להשתלבות טובה ומוצלחת בחברה המודרנית.

בתבנית החינוך המוזהב שלושה דגשים עיקריים-

א. ההיבט החינוכי - טיפוח שביל הזהב הממזג את פיתוחן של איכויות אנושיות טבעיות בילדים הגדלים, עם הכנתם לקראת הדרישה למצוינות ולמיומנות בחברה הבוגרת, אותה יפגשו עם גמר הלימודים, ולשלב את שני ההיבטים בצורה מאוזנת ולא האחד על חשבון משנהו.

ב. ההיבט האקולוגי -  יצירת אווירה כיתתית ובית-ספרית התומכת בתהליך הלימודי, טיפוח סביבה בה גדילה, התפתחות ותהליך חינוכי הרמוני יכולים להתרחש - כזו שהן הילדים והן המורים שמחים להיות בתוכה ולחזור אליה ביום שלמחרת.

במגבלות האמצעים העומדים לרשותנו אנו מקפידים לעצב את סביבת הלמידה באופן מיוחד למטרות אלה. תשומת לב רבה מוקדשת לפרטים כגון גובה התקרה, צבעים, גודל וגובה חלונות, מניעת קרינת שמש ישירה, החומרים מהם עשויים הרהיטים ועוד.

כמו כן מושם דגש על חינוך לשימור האקולוגיה של כדור הארץ, שהיא הבסיס התומך בחיי כולנו – במסגרת לימודי הסביבה המשולבים בנושאי הלימוד, מעשית ועיונית כאחד.

ג. ההיבט הקהילתי - שיתוף מלא של כל רובדי הקהילה - ההורים, המורים, המחנכים, המנחים, המדריכים והתלמידים, בו לכל אחד יש תפקיד וערך וכולם יחד יוצרים את הקהילה החינוכית, ייחודה ועושרה.  קהילת מעלה צביה כולה שותפה במפעל יחודי זה, ותמיכת הישוב מתבטאת בשילוב של פעילות נוער וחינוך בלתי פורמלי, תמיכה כספית ולוגיסטית ופעילות התנדבותית של חברי הישוב למען בית הספר.

 

סרט שהופק על תבנית החינוך המוזהב ודרכה החינוכית:

תסריט, עריכה ובימוי: איתן דותן

לצפייה בסרטון עם כתוביות באנגלית: Golden Education Template - Movie Presentation

מידע נוסף באתר תבנית החינוך המוזהב 
לפרטים והרשמה מוזמנים ליצור קשר עם רותם 04-6619024 rotem@maalezvia.org.il